20141019 mecz ligowy JFL pilkarzy 2007-2006 z Olimpią

W niedzielę 19.10, grając w lidze JFL odnieśliśmy pierwsze zwycięstwo. Naszym przeciwnikiem był zespół Olimpii Warszawa, a mecz zakończył się wynikiem 4:2.

Spotkanie było bardzo emocjonujące i dosyć nietypowe. Ze względu na „okres chorobowy” w naszej drużynie brakowało wielu zawodników i na meczu pojawiło się zaledwie sześciu naszych graczy. Z tego powodu musieliśmy “pożyczyć” od naszych pomocnych przeciwników jednego zawodnika. Dzięki temu mogliśmy rozegrać te spotkanie, ale i tak nie mieliśmy żadnego zawodnika na zmianę. To jeszcze bardziej podkreśla, jaki to był trudny dla nas mecz.

Mimo tych problemów zaczęło się bardzo dobrze. W pierwszej tercji zdobyliśmy dwie bramki, a przeciwnik właściwie nie pojawiał się pod naszą bramką. Druga tercja i początek trzeciej były naszym kiepskim okresem. Przebieg gry bardziej się wyrównał, a przeciwnik w tym czasie strzelił dwa gole i było 2:2. Nam w tym czasie brakowało szczęścia z przodu i dobrej organizacji gry. Jednak chłopcy zdołali się podnieść i ostatkiem sił, grając z wielkim zaangażowaniem oraz walcząc na całego zdołali strzelić bramkę na 3:2, a w końcówce dołożyli jeszcze jedną.

Bardzo się cieszymy, że w końcu udało nam się wygrać i mamy nadzieję, że nie będzie to jednorazowe wydarzenie. Jednak nie możemy zapominać, co na naszym etapie nauczania gry w piłkę nożną jest najistotniejsze. Nie możemy zbyt dużo czasu poświęcać na elementy taktyczne, które powinno się uczyć w późniejszym okresie. Musimy za to maksymalnie wykorzystywać nasz wspólny czas na rozwój sprawności ogólnej.

Chłopcy muszą przychodzić na zajęcia i wykonywać na nich ćwiczenia z przyjemnością, a podczas meczu nie zapominać, czego się nauczyli i przede wszystkim dawać z siebie wszystko. Wtedy będziemy mogli cieszyć się jeszcze nie raz.

Brawo chłopaki! Wracajcie na trening i powiedzcie kolegom z drużyny jak to się robi!