Sportowa Niedziela 2017


Już po raz piąty odbył się nasz Piknik Rodzinno-Rekreacyjny „Sportowa Niedziela”. Tym razem piknik miał miejsce na terenie nowo wybudowanego boiska sportowego przy ulicy Łasaka 44. Impreza została przygotowana we współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 9 oraz Radą Osiedla Las w ramach projektu z budżetu partycypacyjnego „Święto Osiedla Las/Sportowa Niedziela”

Tego dnia na nowej murawie boiska sportowego i placu zabaw przy ul. Henryka Łasaka 44 spotkali się mieszkańcy Osiedla Las, zawodnicy naszego Klubu Sportowego L.A.S., ich rodzice, goście, sympatycy i przyjaciele, aby w sportowej atmosferze spędzić miłe popołudnie.

Na nowo wybudowanym boisku uroczyście wstęgę przecięli i tym samym je otworzyli: wiceprzewodnicząca Rady Warszawy Ewa Masny – Askanas, burmistrz dzielnicy Wawer Łukasz Jeziorski, zastępca burmistrza Wawra Leszek Baraniewski, radny m.st. Warszawy, przewodniczący komisji sportu – Paweł Lech, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Warszawskiego – Tomasz Kucharski , radna dzielnicy Wawer – Joanna Buczyńska oraz prezes Klubu Sportowego L.A.S. – Arkadiusz Bicki.

W tym roku dzięki zaangażowaniu wielu partnerów, między innymi: nauczycieli i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 128, zespołowi muzycznemu „Leśne Dziadki”, wolontariuszom i młodzieży szkolnej nasza doroczna impreza obfitowała w moc atrakcji i wrażeń nie tylko sportowych, artystycznych ale i charytatywnych.

Z wielkim zaangażowaniem dzieci oraz młodzież szkolna uczestniczyła w grze miejskiej zatytułowanej: ,,Jak szybko ukończyć SP nr 128”, w której główną nagrodą był wartościowy bon do wykorzystania przez wygraną klasę.

Atrakcji sportowych i kulturalnych również było co nie miara. Ogromną popularnością wśród młodszych dzieci cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie oraz wielkie kule. W wolnych chwilach można było wstąpić do foto-budki aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Przez cały dzień mali piłkarze rozgrywali kolejne mecze doskonaląc swoje umiejętności i zdobywając upominki ufundowane ze środków z Budżetu Partycypacyjnego 2017.

Część artystyczną imprezy zapewniły dzieci z SP nr 128 przedstawiając „Niesforną Bajkę”, tańcząc Poloneza, oraz dając koncert w wykonaniu chóru szkolnego.

Tradycyjnie o oprawę muzyczną podczas pikniku dbał nasz niezawodny, nieco odmłodzony zespół muzyczny „Leśne Dziadki”.

Po dawce sportowych szaleństw można było wpaść do części gastronomicznej. W tym roku prawdziwym kulinarnym hitem okazała się przepyszna i tradycyjnie słodka wata cukrowa oraz popcorn, do których kolejka nie miała końca nawet po zakończeniu imprezy. Nie zabrakło także potraw domowej kuchni, czyli prawdziwej gęstej grochówki oraz ulubionej zupy wszystkich dzieci, zupy pomidorowej ugotowanej przez wyśmienitego kucharza pana Marka Markowskiego. Pomimo lejącego się żaru z nieba, również stoisko z grillem cieszyło się wielkim powodzeniem. Przepysze ciasta przygotowane przez rodziców dzieci ZS nr 9, którym bardzo dziękujemy za wkład w tę część imprezy, osłodziły to wspaniałe popołudnie.
Uzyskany dochód ze sprzedaży zostanie przekazany szkole na stworzenie klombu kwiatowego na terenie SP 128.

Na koniec pikniku został zorganizowany przez młodzież naszego Osiedla w ramach inicjatywy Warszawa Lokalnie – Festiwal Kolorów . Szkoda, że te kolorowe szaleństwo trwało tak krótko…

Wieczorem zostały jeszcze rozegrane piłkarskie Derby Osiedlowe – mecz Północ vs. Południe. Oczywiście nie zabrakło pięknych bramek oraz niezawodnych, wspaniałych kibiców.

Dzień przed otwarciem na boisku odbył się turniej piłki nożnej KS L.A.S. Cup, zaś wieczorem odbyła się projekcja kina plenerowego, gdzie licznie zgromadzeni mieszkańcy i goście obejrzeli film “Na skraju jutra”.

Jak co roku w organizacji pomogło nam Centrum ogrodnicze Wrzos zapewniając stoliki i ławki.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy V Pikniku „Sportowa Niedziela / Święta Osiedla Las” bawili się świetnie. 

Poniżej pełna fotorelacja z Sportowej Niedzieli / Święta Osiedla Las

Home » Sportowa Niedziela 2017 » 20170528 Sportowa Niedziela » 20170528 Sportowa Niedziela
   
 

Projekt został zrealizowany w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2017 wraz ze wsparciem naszego klubu sportowego.