Tenis stołowy – zajęcia w SP128 w Warszawie

1377127963_Sport-table-tennisTenis stołowy z KS L.A.S.

Tenis jest dyscypliną sportu przeznaczoną dla każdego, niezależnie od wieku, płci czy parametrów. Każdy może to robić hobbystycznie albo rozpocząć zawodową karierę i wiązać z tenisem stołowym swoje przyszłe życie.

Grę w tenisa stołowego można rozpocząć już w wieku 6 – 7 lat.

Każdy zawodnik w karierze tenisisty przechodzi 3 etapy, aby dojść w swojej grze do jak najlepszych wyników. Dzielą się one następująco :

 1. 7 – 9 rok życia (Etap wstępny) – jest to etap poświęcony nauczaniu dziecka podstawowych ruchów w tenisie stołowym. W trakcie tego etapu zawodnik uczy się podstawowej techniki oraz rozwija swoje zdolności fizyczne i ruchowe.
 2. 10 – 14 rok życia (Etap ukierunkowania) – w tym etapie zawodnik rozwija swoją sprawność fizyczną i ukierunkowuje ją na potrzeby gry w tenisa stołowego. Dodatkowo, nauczana jest technika użytkowa, którą każdy zawodnik w trakcie treningów zdobywa i doskonali.
 3. 15 – 18 – rok życia (Etap specjalistyczny) – ten etap poświęcony jest kształtowaniu techniki indywidualnej zawodnika.

W związku z powyższym rozkładem etapów szkolenia tenisisty stołowego, zajęcia dla dzieci będą podzielone wg powyższego kryterium. W trakcie zajęć zostaną również uwzględnione umiejętności i poziom zaangażowania każdego zawodnika.

Treningi prowadzone są w SP 128  raz w tygodniu  – koszt 50 zł za miesiąc płatne do 10 każdego miesiąca.
Szkolenie zawodników objęte jest dofinansowaniem z programu “Klub” Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz dotacji na szkolenie sportowe z miasta stołecznego Warszawy, dzielnica Wawer.

Harmonogram zajęć tenisa stołowego jesień 2020
(start 11 września)
grupa początkująca C:      piątki godz. 17.30 – 18:25
grupa zaawansowana B:  piątki godz. 18.30 – 19.25
grupa zaawansowana A:  piątki godz. 19.30 – 20.25

Zajęcia odbywają się na sali gimnastycznej, ze względu na pandemię zostały wprowadzone pewne ograniczenia dla tenisistów do których musimy się dostosować :
– wchodzimy wejściem ewakuacyjnym (tak jak na wybory) , rodzice nie wchodzą / nie czekają przed salą gimnastyczną, muszą czekać przed szkoła, na terenie zewnętrznym.
– dzieci k
orzystają z łazienki przy stołówce, szatnia jest wyłączona z użytku.
– w zajęciach mogą uczestniczyć tylko dzieci tylko ze naszej szkoły tj. SP128

Kwestia częstszych lub indywidualnych treningów z zawodnikami pozostanie do ustalenia pomiędzy trenerem i rodzicami.

Prowadząc treningi nie zapomnimy o startach zawodników w turniejach tenisa stołowego. Starty w zawodach znacznie pomagają w ustaleniu obecnego poziomu umiejętności zawodnika i pozwalają na lepsze przystosowanie treningów do potrzeb każdego gracza.

Więcej informacji dotyczących tenisa stołowego można znaleźć na stronach internetowych: http://www.pzts.pl/,  http://www.pingpong.com.pl/,  http://www.pzts.pl/regulaminy/Przepisy_ITTF.pdf

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, aby zgłosić dziecko do sekcji tenisa stołowego:

  Imię dziecka (wymagane)

  Nazwisko dziecka (wymagane)

  Szkoła do której uczęszcza dziecko (zmień jeśli inna)

  Wybierz rocznik dziecka (wymagane)

  Klasa do której uczęszcza dziecko w roku szkolnym 2020/2021 (wymagane)

  Imie i Nazwisko Rodzica/Opiekuna Prawnego (wymagane)

  Numer telefonu Rodzica/Opiekuna Prawnego (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Informacja dodatkowe dla Klubu Sportowego / trenera

  * Oświadczam, że stan zdrowia mojego dziecka pozwala mu na udział w zajęciach sportowych organizowanych przez Klub Sportowy L.A.S.
  * Wyrażam zgodę na rejestrowanie wizerunku mojego dziecka podczas zajęć sportowych organizowanych przez KS L.A.S. oraz publikację tego wizerunku na stronach internetowych KS L.A.S. oraz na materiałach promocyjnych KS L.A.S.
  * Zobowiązuję się do terminowego opłacania składki członkowskiej uchwalanej przez Zarząd Stowarzyszenia dla członków wspierających będących zawodnikami KS L.A.S.

  Wysłanie deklaracji oznacza zgodę rodzica / opiekuna prawnego na przystąpienie dziecka do Stowarzyszenia KS L.A.S. na prawach członka wspierającego Stowarzyszenia.

  Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem: tenis@kslas.pl

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.