Turniej mikołajkowy piłkarzy 2005 w Karczewie 3.12.2016

W sobotę 3.12 braliśmy udział w charytatywnym turnieju mikołajkowym “Gramy dla dzieciaków” w Karczewie. Był to turniej dla zawodników urodzonych w 2005 roku, a nasza drużyna, co jest warte podkreślenia, w połowie składała się z zawodników 2006 rocznika. Turniej uważam za udany, ponieważ znowu pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie z podniesionym czołem rywalizować z najlepszymi drużynami turnieju.

System tych rozgrywek był dosyć niecodzienny. Najpierw rywalizowaliśmy w grupie z wylosowanymi drużynami, gdzie wygrywając jeden mecz, jeden przegrywając i remisując zajęliśmy drugie miejsce. Następnie awansowaliśmy do grupy składającej się z drużyn, które w pozostałych dwóch grupach również zajęły drugie miejsca plus zwycięska drużyna grupy składającej się z drużyn, które w swoich grupach zajęły 3 miejsca. Nie byliśmy niestety w grupie mistrzowskiej, ale można powiedzieć, że znaleźliśmy się wśród drużyn z lepszej połowy turnieju.

Grupa ta była niezwykle wyrównana i bardzo emocjonująca. Niestety nie udało nam się w niej wygrać meczu, ale nie byliśmy chłopcem do bicia. Toczyliśmy wyrównane pojedynki, przegrywając nieznacznie 2:0 i 1:0, a w ostatnim meczu zremisowaliśmy 1:1. Ostatecznie zajęliśmy 7 miejsce na 12 drużyn.

Moim zdaniem możemy być zadowoleni, ponieważ znowu pokazaliśmy, że chcemy grać w piłkę i mamy swój pomysł na grę. Chłopcy starali się grać piłką, co czasem owocowało ładną akcją składającą się z kilku podań, a także pokazywali się z dobrej strony w akcjach indywidualnych. Gdyby nie widocznie zdenerwowanie i nieśmiałość na boisku, nasza gra byłaby jeszcze lepsza. Musimy nad tym popracować, żeby gra nas cieszyła, a nie stresowała, ponieważ ogranicza to bardzo chęć do podejmowania odważnych decyzji, co jest niezbędne do uczenia się gry. Jednak pamiętajmy, że jeszcze nie dawno na turniejach z 2005 rocznikiem było nam ciężko nawiązać walkę, a tutaj byliśmy drużyną, z którą trzeba się liczyć. Mnie przede wszystkim cieszy, że obie drużyny zaczynają grać w piłkę nożną. Trenujmy dalej, a dogonimy poziomem najlepszych.

AON Rembertów 0:0
Rokola Otwock Wielki 4:0 (2x Kamil P., 2x Wojtek C.)
KS Advit 0:2
PKS Radość 0:2
Mazur Karczew 0:1
Józefowia 1:1 (Kamil P.)

Trener Artur