Sportowa Niedziela 2016 – relacja

Już po raz czwarty na terenie Szkoły Podstawowej nr 128 na ul. Kadetów 15 odbył się Piknik Rodzinno-Rekreacyjny „Sportowa Niedziela”. Tym razem impreza została przygotowana we współpracy z Szkołą Podstawową nr 128 oraz Radą Osiedla Las w ramach projektu Święto Osiedla Las.

Tego dnia na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9, Szkoły Podstawowej nr 128 przy ul. Kadetów 15 spotkali się mieszkańcy Osiedla, zawodnicy naszego Klubu, ich rodzice, goście, sympatycy i przyjaciele, aby w sportowej atmosferze spędzić miłe popołudnie.

W tym roku dzięki zaangażowaniu wielu partnerów, między innymi: nauczycieli i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 128, zespołowi muzycznemu „Leśne Dziadki”, szkoły tanecznej „Fast Step”, sekcji baletowej KS L.A.S. nasza doroczna impreza obfitowała w moc atrakcji i wrażeń nie tylko sportowych, artystycznych ale i charytatywnych.

Z wielkim zaangażowaniem cała społeczność naszego osiedla Las włączyła się w akcję „Wesprzyj Olgę i innych w walce z białaczką” podczas Dnia Dawcy Szpiku Kostnego. Wielu mieszkańców  zgłosiło chęć oddania swojego szpiku i przystąpiło do programu.

Atrakcji sportowych i kulturalnych było co nie miara. Ogromną popularnością wśród młodszych dzieci cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie i ścianka wspinaczkowa. W wolnych chwilach można było wstąpić do kina plenerowego, gdzie wyświetlany był film „W głowie się nie mieści”. Wszyscy uczestnicy ci duzi i ci mali ćwiczyli pod czujnym okiem cyrkowców chodzenie po linie, na szczudłach, jeździli na jednokołowym rowerku i żonglowali. Na małych fanów naszej imprezy czekały wielkie bańki mydlane. Dla miłośników tenisa stołowego zostały przygotowane stoły do ping-ponga, gdzie pod czujnym okiem mistrza gry w tenisa stołowego odbywały się pokazy gry.

Mali piłkarze rozgrywali kolejne mecze zdobywając cenne dyplomy i upominki ufundowane przez KS L.A.S., Urząd Dzielnicy Wawer a także ze środków z budżetu partycypacyjnego 2016.

Część artystyczną uświetnił występ Filipa „Fifi” Ponikiewicza, który zatańczył w stylu New Age. Młodzi adepci z grupy tanecznej „Fast Step” zaprezentowali tańce klasyczne oraz nowoczesne zaś dziewczynki z sekcji baletowej KS L.A.S przedstawiły pokaz umiejętności baletowych.

Pomiędzy atrakcjami pan Arek Kuranowski, pomysłodawca projektu „Nasze Korzenie” w ramach budżetu partycypacyjnego 2016, przedstawił go mieszkańcom Osiedla Las. Mieszkańcy mogli poznać historię naszego osiedla oglądając zdjęcia i zebrane do tej pory dokumenty.

Tradycyjnie o oprawę muzyczną podczas pikniku dbał nasz niezawodny zespół muzyczny „Leśne Dziadki”.

W tym roku gastronomia również była na najwyższym poziomie. Prawdziwym kulinarnym hitem okazała się przepyszna i tradycyjnie słodka wata cukrowa i popcorn, do których kolejka nie miała końca nawet po zakończeniu imprezy. Nie zabrakło także potraw domowej kuchni, prawdziwej gęstej grochówki oraz ulubionej zupy wszystkich dzieci zupy pomidorowej ugotowanej przez wyśmienitego kucharza Pana Marka Markowskiego oraz tradycyjnego stoiska grillowego. Przepyszne ciasta zostały przygotowane przez nasze Klubowiczki i przedstawicieli Rady Osiedla, którym bardzo dziękujemy za wkład w tę część imprezy (przepis na ciasto Leśny Mech).
Uzyskany dochód zostanie przekazany na darowiznę dla fundacji DKMS Wspólnie Przeciw Białaczce w akcji „Pomóż Oldze i Innym” .

Impreza z godziny na godzinę nabierała tempa, humory i pogoda dopisywały, a gości z godziny na godzinę przybywało. Koniec imprezy uświetnił występ szkolnego pana Stopka, który po mistrzowsku opowiedział serię celnych dowcipów szkolnych.
Jak co roku w organizacji pomogło nam Centrum ogrodnicze Wrzos zapewniając stoliki i ławki.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy IV Pikniku „Sportowa Niedziela / Święta Osiedla Las” bawili się świetnie. Do zobaczenia za rok  tym razem, mamy nadzieję, że już na naszym osiedlowym boisku przy ul. Łasaka.

Poniżej pełna fotorelacja z Sportowej Niedzieli / Święta Osiedla Las

   
 

Zadanie „Sportowa Niedziela” jest realizowane dzieki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.

LOGO_WAWER_biale_wspolfinansowanie

 Święto Osiedla Las jest realizowane z funduszu partycypacyjnego 2016logo_partycypacyjny_2016