Sportowa Niedziela 2015 – relacja

Już po raz 3, można nawet powiedzieć tradycyjnie, odbył się Piknik Rodzinno-Rekreacyjny „Sportowa Niedziela”.

Tego dnia na terenie Szkoły Podstawowej nr 128 przy ul. Kadetów 15 spotkali się zawodnicy naszego Klubu, ich rodzice, goście, sympatycy i przyjaciele, aby w sportowej atmosferze spędzić miłe popołudnie.

W tym roku dzięki zaangażowaniu wielu partnerów, między innymi: nauczycieli i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 128, sklepu z odzieżą damską „Modne Piętro” ul. Kadetów 20 lok.9, formacji tanecznej „Shock Dance” oraz klubu dla dzieci „Siemiankowo” z Wawerskiego Centrum Kultury, harcerzy Hufca ZHP Wawer amatorskiej drużyny sportowej “GRAD”, zespołowi muzycznemu „Leśne Dziadki” nasza doroczna impreza obfitowała w moc atrakcji i wrażeń nie tylko sportowych ale i artystycznych.

Na początku goście mogli obejrzeć przedstawienie przygotowane przez dzieci z klas III a i III b pt. „Brzydkie Kaczątko” pod wodzą pań L. Jareckiej i M. Tarwackiej zakończone wspólnym odtańczeniem znanych przez wszystkich „Kaczuszek”.

Kolejną atrakcją był niewątpliwie profesjonalny pokaz mody zorganizowany przez sklep z odzież damską „Modne Piętro”, w którym niezwykle profesjonalne modelki prezentowały kolekcję wiosenno-letnią znanych polskich projektantek. Pokaz uświetnił solista Teatru Sabat i twórca spektaklu “Rewia Musicalowa” Mariusz Paweł Jaśko. Pomiędzy rozgrywającymi się w tle meczami piłkarskimi czas umilały gościom dziewczynki trenujące w formacji tanecznej „Shock Dance” w Wawerskim Centrum Kultury ul. Żegańska 1.

Nie zabrakło również atrakcji z dreszczykiem, a mianowicie pokazu amatorskiej drużyny sportowej „GRAD”, dzięki której można było zobaczyć jak wygląda prawdziwa akcja w wykonaniu antyterrorystów.

Wielką popularnością wśród dzieci cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia i prawdziwa wata cukrowa.

W wolnych chwilach miłośnicy strzelania z łuku i pistoletu ASG mieli okazję zmierzyć się w łucznictwie, zaś dzieci o duszy i  zdolnościach artystycznych mogły wykonać różne różności plastyczno-techniczne w wersji Eko :-).

Ci co nie grali, nie kibicowali mogli wziąć udział w rodzinnej grze terenowej przygotowanej przez harcerzy Hufca ZHP Wawer, w której pyszne lodowe nagrody ufundowała pobliska kawiarnia Kadeteria. Dla miłośników szachów do dyspozycji był mistrz gry w szachy z Małej Akademii Szachowej, który niczym Bruce Lee pokonywał w kilku ruchach swoich przeciwników.

Tradycyjnie o oprawę muzyczną podczas pikniku dbał nasz lasowy zespół muzyczny „Leśne dziadki”.

Po tak emocjonujących wrażeniach zgłodniali uczestnicy „Sportowej Niedzieli” mogli zakosztować naszej domowej kuchni, gdzie były przepyszne ciasta przygotowane przez nasz Klubowiczki, którym bardzo dziękujemy za wkład w tę część imprezy (przepis na ciasto Leśny Mech), domowe prawdziwe zupy i oczywiście przepyszne mięsiwo z grilla. Jak co roku w organizacji pomogło nam Centrum ogrodnicze Wrzos zapewniając stoliki, ławki i parasole.

Pomimo nie do końca sprzyjającej aury humory nam dopisywały, a gości z godziny na godzinę przybywało. Wszyscy  mali piłkarze otrzymali dyplomy a zwycięzcy gier terenowych nagrody ufundowane przez KS L.A.S.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy III Pikniku „Sportowa Niedziela” bawili się świetnie. Do zobaczenia za rok 🙂

Poniżej pełna fotorelacja z Sportowej Niedzieli

   
 

Zadanie „Sportowa Niedziela” jest realizowane dzieki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.

Zakochaj_sie