Sparing piłkarzy 2003-2001 z PKS Radość, 22.11.2013

Mecz kontrolny z PKS Radość rozegraliśmy na hali przy ul. Poezji 5. Ładny i przestronny obiekt pozwolił na rozegranie meczu po 6 zawodników w każdym zespole. Co ważniejsze dla naszego zespołu mogliśmy sprawdzić swoje możliwości na tle renomowanego rywala. Mecz rozegraliśmy w trybie 2 x 25 min.

Każda gra pokazuje błędy i kierunek, w którym nasz zespół musi podążać. Tym razem nie było inaczej, bo pomimo przewagi pod bramką przeciwnika nie potrafiliśmy skutecznie wykończyć swoich akcji podbramkowych.
Rywale sporadycznie ale bardzo groźnie atakowali naszą bramkę. Dzielnie jednak spisywali się w niej Olek Luckner i Michał Schab, co jednak nie uchroniło nas od straty 3 goli.

Ważne jest to by chłopcy nie postrzegali tych meczów przez pryzmat wyniku ale przez jakość akcji, w które się angażowali. Chociaż obrona trochę kulała to jednak gra do przodu wygląda coraz lepiej. Długimi fragmentami wymienialiśmy piłkę między sobą, wychodząc przy tym na pozycje i pokazując się w wolnych strefach między przeciwnikami. Mogło się to podobać.

Z każdym meczem widać postęp, ważna jest codzienna praca na treningach i zaangażowanie na nich. Podstawą jest trening – mecz to sprawdzian tego, czego się nauczyliśmy.

KS L.A.S. 2 – 3 PKS Radość
Bramki: Banasiak, Bicki

Grali: Luckner, Szulc, Napiórkowski, Banasiak, Pasek, Bicki, Czyżewski, Karwan, Luty, Lukosek, Schab, Poprawski, Warecki, Byśkiniewicz

Trener Jakub