Udany udział piłkarzy r. 2005 w Turnieju Niepodległościowym Żaglecup 2014

15 listopada braliśmy udział w III Turnieju Niepodległościowym Żaglecup 2014 dla rocznika 2005. Był to nasz pierwszy turniej halowy i jak na pierwszy raz chłopcy spisali się bardzo dobrze. Zajęliśmy 8 miejsce na 12 drużyn, przegrywając mecz o 7 miejsce z Polonią Warszawa po rzutach karnych.

Turniej zaczął się dla nas nienajlepiej. W pierwszym meczu chłopcy byli ewidentnie przytłoczeni atmosferą turniejową i szybko drużyna gospodarzy (późniejsi finaliści) wykorzystali to strzelając 3 gole. Jednak od tego momentu było tylko lepiej. Wreszcie pojawiła się odwaga i chyba puściły nerwy, ponieważ chłopcy zaczęli przeważać w meczu, ale niestety jeszcze nieudało się strzelić gola. Następne dwa mecze w grupie z Polonią Warszawa i drużyną z Krakowa wygraliśmy już oba 2:0 i były to zdecydowanie zasłużone zwycięstwa. Chłopcy wreszcie uwierzyli w swoje umiejętności i nie bali się walczyć, co od razu przyniosło efekty i awans z drugiego miejsca do ćwierćfinału.

Tam jednak nie wiodło nam się już tak dobrze, ponieważ trafiliśmy na bardzo mocne drużyny, z którymi ciężko było nam rywalizować. Przegraliśmy dwa kolejne mecze i musieliśmy walczyć znowu z zespołem Polonii o 7 miejsce. To był wyrównany mecz, który zakończył się wynikiem 0:0 i musiały zadecydować rzuty karne. Niestety przegrane.

Podsumowując, zajęliśmy zasłużone 8 miejsce i jak na pierwszy raz jest to dobre osiągnięcie. Jednak nie miejsce i nie poszczególne wyniki meczów są tu istotne, a zebrane doświadczenia i przyjemność gry z wieloma drużynami. Przez takie doświadczenia można zobaczyć, nad czym trzeba jeszcze pracować i czego nam brakuje, a także nabrać motywacji do dalszego trenowania.

Dziękuję rodzicom za obecność na turnieju, doping i wsparcie.

Zawodnicy:

Dominik Banasiak, Maciek Chudawski, Wojtek Cimiński, Kuba Kirkowski, Mateusz Luty, Ignacy Makowski, Łukasz Walczak, Kajtek Woroniecki.

Trener Artur

P.S. Zdjęcia prosimy przesyłać na pilkanozna@kslas.pl. Dziękujemy!