Bolesna porażka rocznika 2009 w drugim meczu ligowym.

Podopieczni trenera Piotra Murawskiego z pewnością nie będą miło wspominać niedzielnego pojedynku drugiej kolejki ligowej MZPN z drużyna Ząbkovii Ząbki. Zespół rocznika 2009 w pierwszym wyjazdowym spotkaniu poniósł dotkliwą porażkę z najgroźniejszym rywalem swojej grupy rozgrywkowej.
Od początku meczu zespół Ząbkovii narzucił naszym zawodnikom swój styl gry. Napastnicy gospodarzy raz za razem wyprowadzali groźne ataki pod bramkę Macieja Urbaniaka, szybko uzyskując kilkubramkowe prowadzenie. Nasz zespół, mimo kilku dogodnych sytuacji, nie był w stanie przełamać obrony rywala.
Mecz prowadzony pod dyktando gospodarzy, nie pozwolił naszej drużynie nawet przez moment zbliżyć się do dobrze dysponowanych w tym dniu gospodarzy. Dopiero w ostatnim kwadransie gry zespół trenera Murawskiego zaczął grać bardziej odważnie i zdecydowanie, co poskutkowało zdobyciem dwóch bramek. To we wczorajszym meczu było jednak zbyt mało, aby nawiązać walkę z silną drużyną z Ząbek.
Zimny prysznic i solidna lekcja pokory z pewnością pozwoli naszym młodych piłkarzom wyciągnąć odpowiednie wnioski i niebawem przekuć tę porażkę w sukces! Nie jest ważne to ile razy upadasz, ważne ile razy się podniesiesz! Trenujemy i walczymy dalej!
SKŁAD ZESPOŁU:
Maciej Urbaniak – Miłosz Suchorowski, Mateusz Trzosek – Maksymilian Żach, Bruno Bąk, Tomasz Gasperski – Tomasz Tkaczyk
GRALI RÓWNIEŻ:
Marek Szlachetka, Szymon Leśniewski, Oliwier Witecki
BRAMKI STRZELALI:
Trzosek – ⚽️
Tkaczyk – ⚽️
MKS Ząbkovia II Ząbki 12 – 2 KS LAS