WLF – Wawerska Liga Futbolu

Wychodzimy z inicjatywą mającą na celu zapewnienie naszym młodym piłkarzom z dzielnicy Wawer i okolic, cyklicznego grania meczów na nieco niższym poziomie niż w lidze MZPN, ale przede wszystkim na uproszczonych zasadach uczestnictwa. Zależy nam na minimum formalności, a maksimum grania i zadowolenia z systematycznych rozgrywek. W ten sposób chcemy się też pozbyć dotychczasowych, regularnych niedogodności z wyszukiwaniem i umawianiem sparing partnerów.

Jest to też propozycja dla Klubów, które w jednym roczniku mają więcej niż jedną drużynę i ci nieco słabsi chłopcy nie zawsze mają odpowiednich do swojego poziomu przeciwników. Również dla drużyn, dla których gra w lidze MZPN to za bardzo ambitne i zbyt obciążające czasowo rozwiązanie, zwłaszcza gdy rozgrywki MZPN odbywają się w każdy weekend.

Nasza propozycja jest rozwiązaniem nieformalnym, opartym na zasadach koleżeńskiego kompromisu w rozgrywkach. Chcemy zebrać drużyny z naszej okolicy, aby to trenerzy/opiekunowie drużyn mieli swobodę ustalania dogodnych terminów wzajemnych spotkań, a nawet formy rozgrywania meczów. Proponujemy rozgrywanie meczów co 2 tygodnie, systemem każdy z każdym.

Ustalony przez nas terminarz określa jedynie okres, w jakim wszystkie mecze muszą się odbyć. Np. wszystkie mecze rundy jesiennej musza się odbyć od 10 września do 15 listopada.

Administratorem rozgrywek będzie Artur Sidorek, trener Klubu Sportowego L.A.S. email: artursidorek@gmail.com. Na stronie internetowej Klubu Sportowego L.A.S będzie uruchomiona zakładka Wawerska Liga Futbolu, na której będzie umieszczony terminarz rozgrywek oraz tabela z wynikami. Jeśli WLF się rozwinie, w przyszłości bierzemy pod uwagę wykupienie odrębnej domeny internetowej i serwera dla tego projektu.

Proponowany harmonogram:

1.    Klub przystępujący do WLF zgłasza daną drużynę do rozgrywek do 15 sierpnia 2015 (podając rocznik drużyny oraz dane kontaktowe trenera prowadzącego)

2.    Administrator uzupełnia do 20 sierpnia listę zgłoszonych drużyn na wskazanej stronie internetowej z sugerowanym kalendarzem rozgrywek (przykład poniżej).

3.    Kluby umawiają się indywidulanie ze wskazanymi w tabeli sparing partnerami na konkretne terminy meczów, określając też miejsce. Sugerujemy, aby gospodarz (wskazany w tabeli po lewej stronie) wskazał miejsce rozgrywek i opłacił boisko, jeśli jest to boisko odpłatne). Kluby przesyłają te ustalenia do Administratora do 31 sierpnia 2015. Każda drużyna podaje terminy i miejsca wszystkich 5 spotkań, Administrator sprawdza, czy ustalenia się zgadzają u obu sparing partnerów. Administrator wyjaśnia ewentualne rozbieżności.

4.    Administrator aktualizuje internetowy terminarz rozgrywek do 5 września.

5.    Kluby uiszczają opłatę 50zł za drużynę przelewem na konto KS L.A.S. do 10 września.

6.    Trener/opiekun każdej drużyny (obu grających) ma obowiązek przesłać wynik meczu SMSem do Administratora w ciągu 24 godzin od daty rozegrania spotkania.

7.    Administrator aktualizuje internetową tabelę rozgrywek w ciągu 48 godzin od daty rozegrania meczu.

8.    Administrator wyjaśnia ewentualne rozbieżności.

Wpisowe za udział w lidze to jedynie 50zł za drużynę za sezon (np. za rozgrywki w kolejce wrzesień – listopad). Suma zebranych opłat będzie przeznaczona na administrowanie rozgrywek i strony internetowej. Administrator będzie zbierał informacje o rozgrywkach, aktualizował kalendarz spotkań, wpisywał wyniki na stronie internetowej, wyjaśniał rozbieżności. Wysokość opłaty jest eksperymentalna i nie gwarantujemy, że opłata w kolejnych cyklach rozgrywek nie zostanie zmieniona.

Cały projekt traktujemy eksperymentalnie. Dlatego zastrzegamy, że jeśli sparing partnerzy nie będą sprawnie ustalać terminów i informować Administratora, będą działać opieszale, będzie dużo rozbieżności w datach spotkań i wynikach, dana drużyna może nie zostać przyjęta na kolejny sezon rozgrywek, tj. sezon zimowy lub wiosenny.

Zasady gry, czyli np. ilość zawodników na boisku, a nawet liczba części i czas ich trwania zależy od trenerów obu drużyn. Nie przedstawiamy regulaminu i zasad rozgrywek, ponieważ one zależą od ustaleń pomiędzy grającymi ze sobą drużynami, np. sposób wykonywania autów itd. Wszystkie ustalenia odnośnie regulaminu rozgrywek konkretnego meczu mogą ulec zmianie, również miejsce i data, jednak pod warunkiem, że obie drużyny się na to zgadzają, obie drużyny poinformują o tym Administratora.

Planujemy zorganizować ligę dla 5 roczników 2003/2004, 2005/2006, 2006/2007, 2007/2008 oraz 2008/2009.

Nie upieramy się, aby KS L.A.S był wyłącznym organizatorem tych rozgrywek. Chcielibyśmy, aby było to był cykliczny system rozgrywek, prosty, tani i bezstresowy dla naszych małych zawodników. Planowana przez nas runda jesienna rozgrywek ma być swego rodzaju sprawdzianem i jeśli okaże się fajną inicjatywą, będziemy ją kontynuować w rundzie wiosennej, a następne rozgrywki możemy oddać w ręce kolejnego Klubu, jeśli ktoś zaproponuje równorzędne lub lepsze rozwiązanie.

Ze względu na to, aby nadmiernie nie obciążać zawodników i rodziców, chcemy aby w rundzie jesiennej w lidze wzięło udział 6 drużyn z każdego rocznika, ale jeśli zgłosi się 4 to też ruszymy z rozgrywkami. Chcielibyśmy, aby wszystkie mecze były rozegrane na boisku, ale jeśli pogoda nie pozwoli można rozegrać spotkanie na hali.

Bardzo prosimy o zgłaszanie chęci wzięcia udziału w tej inicjatywie, ale również oczekujemy na wszelkie opinie i sugestie.

Liczymy na pozytywne reakcje.

Proponowany terminarz Wawerskiej Ligi Futbolu

Rocznik 2005 (analogicznie dla innych drużyn)

Data

Gospodarze

Goście

Adres boiska

Dzień i godzina

Wynik

12/13 Września

Drużyna 1

Drużyna 2

 

 

 

 

Drużyna 3

Drużyna 4

 

 

 

 

Drużyna 5

Drużyna 6

 

 

 

26/27 Września

Drużyna 4

Drużyna 1

 

 

 

 

Drużyna 2

Drużyna 5

 

 

 

 

Drużyna 6

Drużyna 3

 

 

 

3/4 Października

Drużyna 1

Drużyna 3

 

 

 

 

Drużyna 2

Drużyna 6

 

 

 

 

Drużyna 4

Drużyna 5

 

 

 

17/18 Października

Drużyna 3

Drużyna 2

 

 

 

 

Drużyna 5

Drużyna 1

 

 

 

 

Drużyna 6

Drużyna 4

 

 

 

7/8 Listopada

Drużyna 5

Drużyna 3

 

 

 

 

Drużyna 6

Drużyna 1

 

 

 

 

Drużyna 4

Drużyna 2

 

 

 

 

Pozdrawiamy,

Klub Sportowy L.A.S

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.