Piłkarze 2007-2006 w meczu z SAS Stegny 27.04.2014

27.04 drużyna Klubu Sportowego L.A.S. złożona z chłopców rocznika 2006-2007 rozegrała swój drugi mecz w Junior Football League ze swoimi rówieśnikami z zespołu SAS Stegny. Spotkanie niestety zakończyło zwycięstwem drużyny przeciwnej 4:1.

Nie skupiamy się jednak na wyniku, a na naszej grze, która niestety była nieco gorsza niż w ostatnim meczu. Na boisku brakowało chłopcom odwagi, zdecydowania i zaangażowania w walce o piłkę. Zupełnie inaczej było w poprzednim meczu. Przez to nie mogliśmy przez dłuższy czas utrzymać się przy piłce na połowie przeciwnika i ćwiczyć swoje umiejętności w grze z piłką przy nodze. Chłopcy jeszcze muszą się przyzwyczaić, że piłka nożna to sport kontaktowy, w którym przeciwnik robi wszystko żeby nam przeszkodzić, a my musimy się mu przeciwstawić i walczyć na całego.

Mimo wszystko nie możemy powiedzieć, że zagraliśmy zły mecz i nie można jeszcze od chłopców wymagać zbyt wiele. W tym meczu można było zauważyć także pozytywy, jakimi była dobra indywidualna gra poszczególnych zawodników oraz chęć rozgrywania akcji podaniami. Dało się zauważyć, że chłopcy szukali się na boisku i chcieli podawać  sobie piłkę, a to już jest mały krok w dobrą stronę. Nie można również zapominać, że największym pozytywem jest dobra zabawa jaka płynie z samego grania w piłkę nożną, której żaden wynik nie powinien popsuć.

Cały czas zbieramy nowe doświadczenia i staramy się gonić inne drużyny. Co mecz wiemy o sobie coraz więcej. Widzimy czego nam brakuje, co robimy źle i co powinniśmy poprawić. Każdy mecz jest dla nas bezcenną nauką i nie powinniśmy patrzeć na wynik, który tak naprawdę jest nie ma żadnego znaczenia, a na te właśnie rzeczy, które mogę w sobie poprawić, aby grać coraz lepiej. Kiedy tak będziemy myśleć i postępować, wtedy po meczu będziemy mogli cieszyć się z dobrej gry i przy okazji ze zwycięstwa.

W meczu grali: Konrad Andziak, Sebastian Chmielewski, Wiktor Dźwigałowski, Wilhelm Dźwigałowski, Oskar Grodowski, Michał Kudyba, Bartek Pielak, Łukasz Walczak, Kajetan Woroniecki

Bramkę zdobył: Łukasz Walczak

Trener Artur