Piłkarze 2006-2007, mecz ligowy z RFT 15.06 + podsumowanie sezonu

Ostatnią kolejkę rundy wiosennej w JFL 2014 chłopcy z rocznika 2006-2007 rozegrali w niedzielę 15.06. Był to mecz z gospodarzami rozgrywek, drużyną Real Football Academy. Spotkanie tym razem zostało rozegrane na całym boisku i na większe bramki, co moim zdaniem wpływało na korzyść naszych przeciwników, lecz najważniejsze, że chłopcy mieli okazję zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami i cieszyć się grą w piłkę nożną.

Mecz zakończył się zwycięstwem naszych rywali  4:1 (co w dużej mierze było zasługą tylko jednego z zawodników drużyny przeciwnej, który strzelił co najmniej 3 bramki), ale całe spotkanie było bardzo wyrównane. Nasi chłopcy jak zwykle walczyli z rywalami i grali jak tylko potrafili, za co zasługują na pochwałę, ponieważ najgorsze jest żeby nie wykorzystać okazji, jaką jest mecz, do pokazania swoich wszystkich możliwości i nauczenia się czegoś nowego, grając na tzw. pół gwizdka. Trzeba pamiętać, że każdy mecz jest świetną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności wyćwiczonych na treningach, zupełnie tak samo jak sprawdzian w szkole z polskiego czy matematyki, do którego trzeba się dobrze przygotować, a w jego trakcie dać z siebie wszystko. Natomiast głównym mankamentem w naszej grze, zresztą jak w każdym z meczów, był brak odwagi i nieśmiałość w grze. Jednak myślę, że jest to element, który będzie się tylko poprawiał z każdym meczem i treningiem.

Liga w tym sezonie się skończyła i już czekamy z niecierpliwością na następną rundę. Myślę, że chłopcy dzięki tym meczom dużo się nauczyli i zebrali cenne doświadczenie. Coraz lepiej sobie radzą na boisku i wiedzą, co mają na nim robić. Ich chęć do trenowania i podejście do zajęć zaczyna zmierzać w dobrym kierunku, a to na pewno będzie przynosiło efekty. Trzeba pamiętać, że właściwie wszystkiego uczymy się na treningach, a postawa w meczu jest tego efektem.

Dziękuję wszystkim zawodnikom biorącym udział w meczach, rodzicom, którzy ich posyłali na mecze i tym rodzicom, którzy przywodzili naszych młodych piłkarzy na boisko. Dziękuję również za wszystkie zdjęcia, filmy, a przede wszystkim za doping i wsparcie dla chłopaków. W imieniu swoim i ligi JFL dziękuję także za nienaganną postawę podczas i po meczach.

Liczę na dalszą tak przyjemną współpracę, która mam nadzieję będzie bardzo owocna.

W meczu grali: Konrad Andziak, Sebastian Chmielewski, Oskar Grodowski, Olek Klimowicz, Michał Kudyba, Bartek Pielak, Krzyś Szulc, Łukasz Walczak, Kajtek Woroniecki.

Bramka: Łukasz Walczak

Trener Artur