Piłkarze 2006-2007 w meczu z AS Ursynów – 01.06.2014

 

Kolejny mecz w JFL rocznika 2006-2007 przypadło nam grać w dzień dziecka. Dla wszystkich obecnych już sama możliwość gry była świetny prezentem i okazją do dobrej zabawy. Niestety nasi młodzi piłkarze nie zrobili sobie kolejnego prezentu, w postaci końcowego zwycięstwa. Przeszkodziła nam w tym dobrze grająca i zorganizowana drużyna Akademii Sportu Ursynów.

Mecz zakończył się wynikiem 3:0, który chyba dobrze odzwierciedla przebieg gry.  Nasi przeciwnicy przez większość meczu przeważali, oddali dużo więcej strzałów na bramkę i nie pozwalali nam na wiele. Nasza drużyna od czasu do czasu odgryzała się wyprowadzając kontry, ale nie mogliśmy się dłużej utrzymać z piłką pod bramką przeciwnika. Powodem tego był między innymi brak wsparcia dla odważnych osób, które wyprowadzały piłkę ze swojej połowy, ze strony reszty kolegów z drużyny.

Właśnie ODWAGA była naszą „piętą achillesową” w tym meczu. Chłopcom brakowało zdecydowania, szybkości i śmiałości w pojmowaniu wszelkich działań na boisku, tak w ataku jak i w obronie. Jednak te cechy z każdym meczem i treningiem powinny się poprawiać. Trzeba pamiętać, że w dalszym ciągu są dopiero na samym początku swojej przygody z piłką i wszystkiego spokojnie muszą się nauczyć (także odwagi i obycia na boisku, gdzie trzeba walczyć z rywalami).

Bądźmy cierpliwi i nie wymagajmy od nich zbyt wiele. Nic nie przychodzi od razu i z wielką łatwością. Do tego trzeba zaangażowania, wytrwałości i cierpliwości w trenowaniu, a wtedy efekty na pewno zaczną się pojawiać.

Skład: Sebastian Chmielewski, Wojtek Cimiński, Wiktor Dźwigałowski, Oskar Grodowski, Olek Klimowicz, Michał Kudyba, Piotr Paluszyński, Kacper Pasek, Kamil Płatek, Kajtek Woroniecki.

Trener Artur