Piłkarze 2006-2005 – sparing z Victorią Zerzeń 7.09.2014

W niedzielę 07.09, drużyna złożona z chłopców z roczników 2006-2005 rozegrała pierwszy sparing w nowym sezonie. Był to mecz na terenie naszego przeciwnika Victorii Zerzeń. Spotkanie zakończyło się wynikiem 12: 7 dla gospodarzy.

Naszą strategią meczową było wystawienie dwóch teoretycznie równych „piątek”, tak aby każdy mógł zagrać tyle samo czasu. Zmiany również były dokonywane w taki sposób, aby wszyscy mogli zagrać na różnych pozycjach (z przodu, z  tyłu, z boku). Również na pozycji bramkarza paru zawodników mogło spróbować swoich sił. Wszystkie te założenia miały na celu rozwijanie wszechstronnych umiejętności grania w piłkę nożną i poznania własnych słabości, które trzeba poprawiać przez wszystkich zawodników w równym stopniu.

Nasi chłopcy niestety, jak zwykle zaczęli mecz bardzo bojaźliwie, co odbiło się bardzo szybkim prowadzeniem 4:0 dla Victorii. Od tego momentu zaczęliśmy stopniowo odrabiać straty. Po trzeciej kwarcie prowadziliśmy już 6:7. Jednak nie udało nam się utrzymać prowadzenia w ostatniej kwarcie, a przeciwnicy wykazali się dużą skutecznością i podwoili swoją zdobycz bramkową. Być może, było to spowodowane naszym zmęczeniem (mecz trwał w sumie 60min.), a może tym, że rywale bardzo chcieli wygrać i wprowadzili swoich najlepszych graczy. Natomiast my trzymaliśmy się swojego planu.

Podsumowując uważam, że chłopcy bardzo fajnie się zaprezentowali. Trzeba podkreślić naszą dużą zdobycz bramkową, a jeśli chodzi o samą grę to widać, że coraz bardziej ją rozumieją i lepiej radzą z piłką przy nodze. Porażka jak zwykle smuci, ale myślę, że już coraz bliżej jesteśmy poprawienia sobie humorów.

Skład: Dominik Banasiak, Oskar Grodowski, Wiktor Dźwigałowski, Maciek Chudawski, Ignacy Makowski, Piotrek Paluszyński, Alek Pyrzy, Kajtek Woroniecki, Łukasz Walczak, Krzyś Szulc, Kamil Płatek.

Bramki zdobyli: Ignacy Makowski x2, Krzyś Szulc x2, Kajtek Woroniecki, Oskar Grodowski, Maciek Chudawski

Trener Artur