Balet dla dzieci

 

Balet dla dzieci (inaczej zwany tańcem klasycznym) zajęcia taneczne dla dzieci w grupie wiekowej od 6-8 lat. Dla dzieci początkujących i średnio-zaawansowanych. Balet to najstarsza i podstawowa technika tańca, której elementy wykorzystujemy we wszystkich stylach tanecznych. Bazuje na nim również łyżwiarstwo figurowe na lodzie, gimnastyka artystyczna czy taniec towarzyski. Na lekcje składają się ćwiczenia rozgrzewające, ćwiczenia przy drążku, na środku czy na podłodze, piruety (obroty) w miejscu lub po przekątnej i skoki. Dzieci uczą się prostych kroków tanecznych i choreografi, która pomaga w rozwoju orientacji w przestrzeni. Dzieci nauczą się prawidłowo władać ciałem i ukształtują poprawną postawę ciała a to przełoży się na pewność siebie. Udział w tych zajęciach uczy także koncentracji dostosowanej do poziomu rozwoju. Poprzez naśladowanie dzieci rozwiną wyobraźnię, płynność ruchów oraz zdolności aktorskie. Początkowa ilość ćwiczeń techniki tańca klasycznego jest dostosowana do wieku dzieci. Zajęca będą prowadzone przy muzyce klasycznej.

 

Zajęcia z tańca klasycznego: Na lekcje składają się ćwiczenia przygotowawcze,  rozgrzewające, ćwiczenia przy drążku, na środku czy na podłodze, piruety (obroty) w miejscu lub po przekątnej i skoki.

 

Zajęcia poprowadzi: Blanka Bekier

Absolwentka Państwowego Szkoły Baletowej w Warszawie, wielkoletnia tancerka w Teatrze Syrena, nauczyciel baletu w studiu tańca w Teatrze Roma, w Przedszkolu Niepublicznym Akademia Małych Smoków. W latach 2009-2012 w studiu tańca Turkusowa Lampa. Zajmuje się nauką tańca klasycznego, musicalowego, break dance z elementami akrobatyki dla dzieci. Jest uczestniczką wielu warsztatów tanecznych w kraju i zagranicą. 

 

Obowiązujący strój na zajęcia: kostium, baletki, dziewczynki dodatkowo spódniczka – najlepiej tiulowa.

 

Termin zajęć –  środa godzina 15.30-16.30
Koszt zajęć 50 zł za miesiąc.

 

Zainteresowanych rodziców chłopców i dziewczynek zapraszamy do zapisywania się poprzez poniższy formularz

Błąd: Brak formularza kontaktowego.