Tenis stołowy – zajęcia w SP128 w Warszawie

1377127963_Sport-table-tennisTenis stołowy z KS L.A.S.

Tenis jest dyscypliną sportu przeznaczoną dla każdego, niezależnie od wieku, płci czy parametrów. Każdy może to robić hobbystycznie albo rozpocząć zawodową karierę i wiązać z tenisem stołowym swoje przyszłe życie.

Grę w tenisa stołowego można rozpocząć już w wieku 6 – 7 lat.

Każdy zawodnik w karierze tenisisty przechodzi 3 etapy, aby dojść w swojej grze do jak najlepszych wyników. Dzielą się one następująco :

  1. 7 – 9 rok życia (Etap wstępny) – jest to etap poświęcony nauczaniu dziecka podstawowych ruchów w tenisie stołowym. W trakcie tego etapu zawodnik uczy się podstawowej techniki oraz rozwija swoje zdolności fizyczne i ruchowe.
  2. 10 – 14 rok życia (Etap ukierunkowania) – w tym etapie zawodnik rozwija swoją sprawność fizyczną i ukierunkowuje ją na potrzeby gry w tenisa stołowego. Dodatkowo, nauczana jest technika użytkowa, którą każdy zawodnik w trakcie treningów zdobywa i doskonali.
  3. 15 – 18 – rok życia (Etap specjalistyczny) – ten etap poświęcony jest kształtowaniu techniki indywidualnej zawodnika.

W związku z powyższym rozkładem etapów szkolenia tenisisty stołowego, zajęcia dla dzieci będą podzielone wg powyższego kryterium. W trakcie zajęć zostaną również uwzględnione umiejętności i poziom zaangażowania każdego zawodnika.

Treningi prowadzone są w SP 128  raz w tygodniu  – koszt 50 zł za miesiąc płatne do 10 każdego miesiąca.
Szkolenie zawodników objęte jest dofinansowaniem z programu „Klub” Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz dotacji na szkolenie sportowe z miasta stołecznego Warszawy, dzielnica Wawer.

Harmonogram zajęć tenisa stołowego jesień 2019
(start 13 września)

grupa początkująca C:  piątki godz. 16.30 – 17.25
grupa zaawansowana B:  piątki godz. 17.30 – 18.25
grupa zaawansowana A:  piątki godz. 18.30 – 19.30

Zajęcia odbywają się na sali gimnastycznej.

Kwestia częstszych lub indywidualnych treningów z zawodnikami pozostanie do ustalenia pomiędzy trenerem i rodzicami.

Prowadząc treningi nie zapomnimy o startach zawodników w turniejach tenisa stołowego. Starty w zawodach znacznie pomagają w ustaleniu obecnego poziomu umiejętności zawodnika i pozwalają na lepsze przystosowanie treningów do potrzeb każdego gracza.

Więcej informacji dotyczących tenisa stołowego można znaleźć na stronach internetowych: http://www.pzts.pl/,  http://www.pingpong.com.pl/,  http://www.pzts.pl/regulaminy/Przepisy_ITTF.pdf

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, aby zgłosić dziecko do sekcji tenisa stołowego:

Imię dziecka (wymagane)

Nazwisko dziecka (wymagane)

Szkoła do której uczęszcza dziecko (zmień jeśli inna)

Wybierz rocznik dziecka (wymagane)

Klasa do której uczęszcza dziecko w roku szkolnym 2018/2019 (wymagane)

Imie i Nazwisko Rodzica/Opiekuna Prawnego (wymagane)

Numer telefonu Rodzica/Opiekuna Prawnego (wymagane)

Adres email (wymagane)

Informacja dodatkowe dla Klubu Sportowego / trenera

* Oświadczam, że stan zdrowia mojego dziecka pozwala mu na udział w zajęciach sportowych organizowanych przez Klub Sportowy L.A.S.
* Wyrażam zgodę na rejestrowanie wizerunku mojego dziecka podczas zajęć sportowych organizowanych przez KS L.A.S. oraz publikację tego wizerunku na stronach internetowych KS L.A.S. oraz na materiałach promocyjnych KS L.A.S.
* Zobowiązuję się do terminowego opłacania składki członkowskiej uchwalanej przez Zarząd Stowarzyszenia dla członków wspierających będących zawodnikami KS L.A.S.

Wysłanie deklaracji oznacza zgodę rodzica / opiekuna prawnego na przystąpienie dziecka do Stowarzyszenia KS L.A.S. na prawach członka wspierającego Stowarzyszenia.

Wszelkie dodatkowe informacje mozna uzyskać pod adresem: tenis@kslas.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.